Kontakt

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31 NIEDZIELA ZWYKŁA
 
 
1.    We wtorek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00 w Kościele i o godz. 10.30 na cmentarzu. Po Mszy św. na cmentarzu procesja za zmarłych.
   Zgodnie z tradycją Diecezji Gnieźnieńskiej po Mszach św. i między Mszami na cmentarzu zbiórka ofiar na Seminarium Diecezjalne w Gnieźnie.
2.    W środę 2.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Po Mszach św. różaniec za zmarłych/Wymienianki jednorazowe/. Tego dnia nie będzie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
3.    Odpust za zmarłych można uzyskać od 1 – 8 listopada.
4.    Za zmarłych w wymieniankach i różańcu będziemy się modlić w tym tygodniu w środę po Mszach św. i piątek po Mszy św. Natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę przed Mszą św.
5.    Na Mszach św. będziemy się modlić w tym tygodniu: w czwartek za zmarłych mieszkańców Podstolic, w piątek za mieszkańców Małej Górki, w sobotę za mieszkańców Opatówka, Chociczki i spoza naszej parafii i we wtorek 8 listopada za mieszkańców Zasutowa.
6.    W i czwartek miesiąca o godz. 16.30 różaniec za zmarłych i potem Msza św. z prośbą o powołania. Po Mszy św. spotkania wspólnoty.
7.    W i piątek miesiąca w godzinach rannych odwiedzę chorych parafian w domach. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla wszystkich. Po Mszy św. różaniec za zmarłych
8.    W i sobotę miesiąca po Mszy św. odśpiewamy Apel Jasnogórski w ramach przygotowania do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji i parafii.
9.    Wymienianki roczne za zmarłych są przyjmowane do połowy Listopada. Jednorazowe do 1 listopada
10.Serdecznie proszę o roztropność w odniesieniu do ilości zapalanych zniczy i dekoracji grobów. Obniży to w znacznym stopniu koszty wywozu śmieci z cmentarza. Przypominam o sortowaniu śmieci na cmentarzu oraz o opłacie za groby po upływie 20 lat. Przypominam, że jakiekolwiek zmiany na cmentarzu/nowy pomnik, płytki przy grobach/ winny być zgłaszane u ks. proboszcza. Przypominam też aby założyć pomnik na cmentarzu należy mieć rysunek pomnika i przekazać ks. proboszczowi do zatwierdzenia. Proszę również aby resztek po założeniu pomnika nie wrzucać na część trawiastą cmentarza/w czasie koszenia trawy psują się maszynki do koszenia trawy/ Bóg zapłać za zrozumienie.
11.Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie dbali o otoczenie Kościoła i probostwa.
12.Można odbierać nowy numer Oremusa na Listopad.
13.Na ołtarzach bocznych zostały wyłożone plany Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii i broszury z modlitwami do głębszego przeżycia tego czasu.
14.Przed Peregrynacją będziemy jeszcze przeżywać rekolekcje, które pomogą nam przeżyć ten piękny czas Peregrynacji. Od 12 listopada poprowadzi je Ojciec Stanisław z Kazimierza Biskupiego.
15.W kaplicy przedpogrzebowej można zaopatrzyć się różne emblematy, proporczyki i flagi na Peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
16.Zaczyna funkcjonować Nowa strona parafialna : parafiaopatowko.pl
17.Przypominam numer konta parafialnego: 57 1240 3246 1111 0000 2853 0176.

.
 
 
Opatówko, 30.10.2022 r.